ביטוחי בריאות – אילו סוגים קיימים ועבור מי הם מתאימים?

אחד היתרונות של ביטוח בריאות בא לידי ביטוי בכך שניתן להתאים אותו ספציפית לדרישות של קהל היעד.

במאמר הבא נציג את סוגי הביטוחים הפופולאריים, נסביר איך בוחרים אותם ונבין גם למה הם חשובים

ביטוח בריאות פרטי מעניק עוד שכבת הגנה לקהל יעד מגוון. בעוד ביטוח בריאות ממלכתי משמש בתור שכבת ההגנה הראשונה ושירותי הבריאות הנוספים של קופות החולים נחשבת לשכבת הגנה שנייה, ביטוח בריאות פרטי הוא כלי שאותו ניתן להתאים ספציפית לצרכים, לדרישות, לתקציב ולרקע האישי או הרפואי.

 

היתרונות של ביטוח בריאות פרטי

העובדה שקיימים סוגים שונים של ביטוחי בריאות פרטיים היא אחד היתרונות הגדולים ביותר של התחום הזה. בעוד ביטוח בריאות ממלכתי למשל חל על כל האזרחים בטווח הגילאים הרלוונטי והוא נקבע באופן גורף, ביטוח בריאות פרטי נבחר על ידי כל אחד ואחת מאיתנו בנפרד.

כמו כן, אפילו שירותי הבריאות הנוספים והתחרות בין קופות החולים לא מתקרבים ליתרונות של ביטוח בריאות פרטי מבחינת היכולת להתאים את תנאי הפוליסה לסעד הרצוי ולסיכונים שעל הפרק.

 

הבדלים בין ביטוחי בריאות פרטיים

סקירת האפשרויות באתר כמו https://www.avner.org.il למשל יכולה לעזור להשוואה בין סוגים שונים של ביטוחי בריאות פרטיים. לפי המידע הזה, ניתן לראות הבדל מהותי בין ביטוח בריאות לילדים, ביטוח בריאות לגברים וביטוח בריאות לנשים. כמו כן, קיימים סוגים מסוימים של ביטוחי בריאות לחולי לב וחולי סרטן לעומת ביטוחי בריאות עם מרכיב של אובדן כושר עבודה.

לשם השוואה, ביטוח תאונות אישיות או ביטוח ניתוחים הם גם כן סוג של ביטוח בריאות  – אבל הכיסויים שלהם אחרים לגמרי. לכן, הדבר החשוב הוא לבחור נכון את הביטוח המתאים ולהתייעץ עם בעלי מקצוע בכל מקרה של דילמה או התלבטות.

 

עם מי מתייעצים כדי לבחור ביטוח בריאות?

החדשות הטובות הן שכיום ניתן לרכז את כל השאלות על ביטוחי בריאות שונים תחת קורת גג אחת. אם עושים את זה בצורה נכונה, מגדילים את הסיכוי לכך שהפוליסה תצליח להגן על המבוטחים גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. יתרה על כך, השוואה בין סוגי הביטוחים יכולה לעזור למנוע כפל.

 

מהו כפל ביטוחים ואיך מונעים אותו?

העובדה שיש הבדלים בין סוגים שונים של ביטוחי בריאות לא בהכרח אומרת שאין כפל כיסויים. בנוסף, כפל כיסויים וביטוחים עלול לבוא לידי ביטוי בהוצאות שהן לא מחויבות המציאות. אז כדי להתמודד עם כפל ביטוחים ובעיקר על מנת למנוע אותו, יש צורך להשוות בין הכיסויים המופיעים בכל פוליסה.

מעבר לכך, רצוי לערב סוכני ביטוח שמייצגים את האינטרסים שלנו מול החברות ולהיעזר בהם כדי לבדוק איזה כיסוי חסר, איזה סעיף מופיע בכמה ביטוחים שונים ומה מומלץ להוסיף.

 

הורים וילדים

אולי תאהבו גם את:

שטרות ורכב
5 דרכים לבחור ביטוח רכב

ביטוח זה בירוקרטיה, והבירוקרטיה היא קשה ומסובכת להבנה. בזמן שחברות ביטוח הרכב מבטיחות לכם את "הדיל המושלם", חשוב שתוכלו לנווט ביניהן היטב. הכירו כמה כללים

קרא עוד »