האם כדאי לבצע מיחזור משכנתא?

כל מי שכבר קנה דירה לפני כמה שנים ועשה זאת בעזרתו של הבנק, יודע לומר עד כמה המשכנתא מעיקה על חייו. אומנם כולנו מכירים אנשים שמשלמים משכנתא לאורך שנים רבות, אך בסופו של דבר, זה אחד מהתשלומים הכי מכבידים שיש לנו. העניין הוא שמעבר לכך שעלינו לשלם את הסכום החודשי שעליו סיכמנו עם הבנק, אנחנו גם משלמים כמובן ריבית, מה שהופך את ההלוואה הגדולה הזאת למשהו שמאוד לא פשוט להתמודד איתו. זה נשמע לכם מוכר? גם אתם לקחתם משכנתא כבר לפני כמה שנים טובות ואתם תוהים האם לא הגיע הזמן למחזר אותה? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. הנושא של מיחזור משכנתא הינו נושא בוער שכולם חושבים עליו במוקדם או במאוחר, כך שבהחלט כדאי גם לכם לבדוק את האפשרות הזאת לעומק.

מה זה אומר "מיחזור משכנתא"?  

עוד לפני שננסה להבין האם זה כדאי או לא, עלינו לנסות להבין במה דברים אמורים. מיחזור משכנתא זה למעשה הצעד שבו אתם פונים אל הבנק ומבקשים ממנו שייתן לכם תנאים טובים יותר להחזר ההלוואה שעוד נותן לכם לשלם. אם, לדוגמא, ביום שבו חתמתם על הלוואת המשכנתא הריבית עמדה על חמישה אחוזים ובמהלך השנים היא ירדה, מדוע שתמשיכו לשלם את אותה ריבית גבוהה? לכן טבעי שבמצב כזה תרצו לפנות אל הבנק ולבדוק מה יש לו להציע לכם והאם תוכלו לבצע מיחזור משכנתא על הסכום שאתם עוד צריכים להחזיר לבנק. מה שכן, כדי להבין האם זה כדאי לכם או לא, יש לקחת בחשבון פרטים כמו: כמה עוד נותר לכם לשלם? והאם, גם אחרי תשלומי העמלות על כך שאתם עושים מיחזור, זה עדיין ישתלם לכם?

  כסף ובית

מיחזור משכנתא שכולל שינוי בהחזר החודשי

 עוד סיבה טובה שבגללה אנשים חושבים על מיחזור משכנתא, היא העובדה שכושר ההחזר החודשי שלהם משתנה. כלומר, לא אחת קורה שאנחנו בוחרים במסלול מסוים של החזר משכנתא בגיל צעיר, אך עם השנים המצב הכלכלי שלנו משתנה ומשתפר. זה אומר שבמקום להחזיר רק X בכל חודש, אנחנו יכולים להחזיר X כפול 2. משמעות הדברים היא שגם הריבית תרד וכי בסופו של דבר נוכל לחסוך לא מעט כסף על המשכנתא כולה. במצב כזה צריך לפנות אל הבנק ולראות מה יש לו להציע לכם, בהתאם להחזר החודשי החדש שאתם מבקשים לשלם. שימו לב שבדרך כלל יהיו עמלות שעליכם לשלם בכל פעם כשאתם חושבים על מיחזור משכנתא, אך יחד עם זאת, לא פעם זה בהחלט משתלם. שווה לפנות עוד היום אל הבנק ולדבר עם נציגיו על העניין. אין טעם שתמשיכו לשלם את המשכנתא בהתאם לתנאים שהיו נכונים עבורכם לפני שנים רבות, כי החיים שלנו דינאמיים וכך גם המשכנתאות.

 

למידע נוסף בנושא משכנתאות

אולי תאהבו גם את: