עוזבים את הארץ? 3 דברים שחייבים לדעת על מיסוי רילוקיישן

החלטתם לארוז את המזוודות ולהתחיל פרק חדש בחו"ל? מדובר בהחלטה מרגשת מאוד! אבל לפני שאתם מתרגשים מדי, כדאי שתקדישו כמה דקות לנושא חשוב שרבים שוכחים – מיסוי רילוקיישן. כן, אני יודע, זה לא הדבר הכי מלהיב לחשוב עליו כשאתם עומדים לעשות מעבר כזה משמעותי, אבל תאמינו לי, אתם לא רוצים להיתקע עם הפתעות לא נעימות מרשות המיסים. אז בואו נצלול פנימה ונראה מה חשוב לדעת.

 

מעמד תושבות לצרכי מס – הצעד הראשון שלכם

כשאתם עוזבים את ישראל, אחד הדברים הראשונים שתצטרכו להתמודד איתם זה לקבוע את מעמד התושבות שלכם לצרכי מס. למה זה חשוב? כי זה משפיע ישירות על החבות במס שלכם. אם תיחשבו לתושבי ישראל, תמשיכו להיות מחויבים במס על ההכנסות שלכם בארץ ובעולם. לעומת זאת, במידה ואתם תהפכו לתושבי חוץ, תהיו פטורים ממס על הכנסות מחוץ לישראל.

 

הטבות מס למילואימניקים – אל תשכחו לבדוק זכאות

דבר נוסף שכדאי לבדוק לפני שאתם מתחילים לארוז זה אם אתם זכאים להטבות מס בתור תושבי חוץ שעושים מילואים. יש כמה הטבות שיכולות להקל עליכם מבחינה כלכלית, כמו נקודות זיכוי לחישוב המס או פטור ממס על הכנסות מסוימות. אבל שימו לב – ההטבות האלה לא ניתנות אוטומטית. צריך להגיש בקשה מסודרת לרשות המיסים ולעמוד בקריטריונים מסוימים.

הטבות מס

 תכנון מס נכון – הזמן להיעזר במומחים

הדבר השלישי והאחרון שצריך להדגיש זה החשיבות של תכנון מס נכון לפני ואחרי המעבר לחו"ל. המיסוי על רילוקיישן יכול להיות מורכב ומבלבל, עם המון דקויות והשלכות ארוכות טווח. לכן, אם אתם רוצים למנוע בעיות ולהבטיח שאתם ממקסמים את ההטבות המגיעות לכם, שווה להשקיע בייעוץ מקצועי. רואה חשבון או יועץ מס המתמחה בסוגיות של מיסוי רילוקיישן יכול לחסוך לכם הרבה כאבי ראש ולהכין אתכם כמו שצריך לקראת ההרפתקה הבאה שלכם.

 

דיווח לרשויות המס וביטוח לאומי

דבר נוסף שאסור לפספס זה תשלומי ביטוח לאומי ומס בריאות. כן, גם את זה צריך להמשיך לשלם על פי ההכנסה, גם אם היא מגיעה מחו"ל. אבל אל דאגה, יש גם קצת פינוקים בעניין הזה. למשל, אם יש אמנה לביטחון סוציאלי עם המדינה שבה עובדים ומשלמים שם דמי ביטוח לאומי, אפשר להיות פטורים מהתשלום בארץ. אז תבררו את זה, כי למה לשלם פעמיים אם אפשר גם אחרת.

 

לסיכום

רילוקיישן זו החלטה מרגשת ומשמעותית, אבל חשוב לא לשכוח את ההיבטים המעשיים כמו מיסוי. קביעת מעמד התושבות, בדיקת זכאות להטבות מס, ותכנון מס נכון הם שלושה צעדים קריטיים שיעזרו לכם לעבור את התהליך הזה בצורה חלקה ומסודרת. אז לפני שאתם סוגרים כרטיס טיסה, קחו כמה רגעים לטפל בצד הפחות מלהיב אבל סופר חשוב הזה. בהצלחה בדרך החדשה, ושיהיה המון מזל טוב!

תשלום מיסים

אולי תאהבו גם את: