משלמים אלפי שקלים על ההחזר החודשי במשכנתא? אפשר גם אחרת

לקחתם משכנתא, בניתם תכנון לשנים הקרובות והרחוקות כיצד להחזיר את הכסף בחזרה לבנק, אך אתם עדיין לא מבינים מדוע אתם משלמים אלפי שקלים בכל חודש על ההחזר החודשי? אם ההחזר החודשי "חונק" אתכם, דעו כי יש מה לעשות בנידון. במאמר הבא נסקור דרכי פעולה אפשריות. ההחזר החודשי מרגיש לכם גבוה מדי? המשיכו לקרוא.

 

לקיחת משכנתא

כיום, כמעט כל אדם במדינת ישראל שמעוניין ברכישת דירה, לכל צורך כלשהו, זקוק למשכנתא על מנת לרכוש אותה. משכנתא היא הלוואה שמתקבלת מבנקים למשכנתאות המוכרים על ידי המדינה, כאשר בעזרת ההלוואה ניתן לרכוש דירה כלשהי. ניתן לקרוא עוד על לקיחת משכנתאות באתר http://mashcantainfo.com.

הבעיה במשכנתאות היא שכמו כל הלוואה, גם את המשכנתא יש להחזיר. המשכנתא היא הלוואה גדולה מאוד, שכן היא מכסה את רוב המחיר של הדירה, שגם ככה צפויה להיות יקרה בפני עצמה. לכן, המשכנתא מוחזרת לאורך שנים מדי חודש. מי שמרגיש לא בנוח עם ההחזר שלו יכול לנקוט במספר דרכים על מנת להגיע לצורת ההחזר הנוחה ביותר.

 

מחזור משכנתא

מחזור משכנתא הוא למעשה פעולה שניתן לבצע מול הבנק למשכנתאות ממנו לקחתם את המשכנתא, או מול בנק אחר למשכנתאות. בפעולה זו אתם למעשה מחליפים את המשכנתא שלכם במשכנתא אחרת. כל מה ששילמתם עד כה ייחשב, וההלוואה אותה תצטרכו להחזיר תהיה זאת שהייתה לכם ביום ההחלפה.

לא תמיד מחזור של המשכנתא יכול לסייע לכם באופן כלכלי. מחזור המשכנתא מושפע גם מגורמים נוספים, כמו גובה הריבית באותה התקופה. למחזר את המשכנתא בפעמים מסוימות יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים לאורך זמן.

 

שינוי הריבית

אחד הדברים שניתן לעשות בעת מחזור משכנתא הוא שינוי הריבית. במידה והריבית עולה, שינוי המשכנתא למסלול בו הריבית נמוכה יותר יכול לחסוך לכם כסף עתידי שהייתם צריכים להחזיר עקב עליית הריבית. חפשו גם בבנק שלכם וגם בבנקים אחרים מסלולי משכנתאות שמציעים את הריבית הנמוכה ביותר על מנת לחסוך כסף מבחינת ההחזר החודשי שלכם.

 

שינוי ההחזר

פרט למציאת המסלול המשתלם ביותר מבחינת הריבית, ניתן לחסוך בעוד דרכים. במידה ויש לכם החזר חודשי מסוים במשכנתא, אותו אתם מעוניינים לשנות עקב נסיבות שונות, ניתן לבצע מחזור משכנתא.

במידה ואתם בתקופה שמאפשרת לכם להוציא יותר כסף בחודש על החזר המשכנתא על מנת להחזיר אותה בזמן קצר יותר, אתם יכולים להגדיל את ההחזר החודשי. במידה ומדובר בתקופה הפוכה, בה אתם קצרים יותר במזומנים, תוכלו לשנות את ההחזר החודשי על ידי הקטנתו.

 

קבלת ייעוץ

כפי שכבר ציינו, מחזור משכנתא היא פעולה שניתן לבצע על מנת לחסוך בהחזר החודשי של המשכנתא. במידה ואתם לא בטוחים כיצד מחזור יעזור במקרה האישי שלכם, אל תמהרו למחזר כדי להגיד "מחזרנו". פנו לייעוץ מקצועי בעת הצורך על מנת לקבל החלטה נכונה.

החזר משכנתא

אולי תאהבו גם את: